Powody dla których koty prychają i warczą

Koty nigdy nie przestają nas zaskakiwać. Jednym z ich dźwięków, który najbardziej przyciąga naszą uwagę są prychnięcia, ostrzeżenia, które ostrzegają nas o niewygodnych sytuacjach dla nich i że musimy to zrozumieć, aby je rozwiązać. Dlatego w tym poście porozmawiamy o powodach, dla których koty zazwyczaj muszą prychać. Ten,

Koty to fascynujące zwierzęta, zdolne do wydawania nawet stu odgłosów w celu komunikowania się z otoczeniem, w tym prychania, reakcji, która często niepokoi ludzi. Prychanie jest definiowane jako głośne i wściekłe parskanie, typowe dla zwierząt takich jak konie, byki i koty. Odgłos ten jest środkiem obrony, ostrzeżeniem i występuje, gdy kot w pełni otwiera usta i wydala gwałtownie powietrze . Chociaż są drapieżnikami, koty unikają konfliktów, kiedy tylko mogą, a tym bardziej jeśli ich rywalem jest człowiek, który się nim opiekuje.

Powody dla których koty prychają

Znajomość powodów, dla których kot prycha jest niezbędna, aby uniknąć powtarzania się takich sytuacji i promować pokój między ludźmi i kotami. Tutaj wyjaśniamy najczęstsze powody, dla których twój futrzak może wydawać te głośne parsknięcia:

1. Strach

Kot może parsknąć ze strachu. Istnieje wiele przyczyn, które mogą prowadzić go do doświadczenia tego uczucia, wśród nich:

Jeśli kot, który trafia do naszego domu i był wcześniej źle traktowany.
Strach przed nieznaną zwierzęciu działalnością człowieka.

2. Obrona terytorium

Instynkt terytorialny, silnie zakorzeniony w kotach często prowadzi je do wydawania prychnięć, aby dać do zrozumienia, kto rządzi w ich przestrzeni.

Kot często prycha w obecności innego kota, który przyszedł do domu za nim i którego uważa za intruza. Jest to sposób na wyrażenie swojego niezadowolenia z czegoś, co uważa za obraźliwe. Musimy zachęcać je do poznawania się nawzajem i przyzwyczajania się do ich zapachu i obecności. Stopniowo będą wyznaczać swoje terytorium i akceptować się nawzajem.

About the Author

You may also like these