Zakup kota prosto z hodowli.

Kiedy już nadejdzie decyzja o zakupie kota, a konkretniej mówiąc o zakupie rasowego kota, warto zdać się na uczciwość i nabyć go z pewnych, legalnych źródeł. Na pewno pierwsze co należy zrobić to upewnić się czy hodowla zarejestrowana jest w Polskim Związku Felinologicznym. Tylko ta informacja może zagwarantować nam wiarygodność hodowli czyli zakup kota w pełni rasowego i z wymaganymi certyfikatami.
Pierwsze co powinno nas zapewnić o czystości rasy kota jest jego cena. Koty rasowe zazwyczaj są niezwykle drogie. Oczywiście cena uzależniona jest od rasy kota. Koszt zakupu to nie tylko sam kot, ale też czas i energia która hodowca poświęcił na odchowanie kota. To on musi zadbać o zdrowie kota od pierwszych jego chwil na świecie oraz o prawidłowe odżywianie i przygotowanie go do przejścia w obce ręce.
Koty, aby mogły być sprzedane z profesjonalnej i legalnej hodowli zazwyczaj muszą mieć ukończone 3 miesiące życia. Czas ten jest najwłaściwszym w procesie odstawiania kota od matki. Psychika kota jest już wówczas na tyle ukształtowana, że mały kotek nie potrzebuje już opieki swojej matki.
Odstawienia kotka od matki wcześniej niż przed upływem tego terminu nie jest dla niego korzystne zwłaszcza ze względów psychologicznych.
Koty, przed upływem 3 miesięcy życia powinny być trzykrotnie odrobaczone oraz zaszczepione przeciwko chorobom wirusowym, a sam hodowca ma obowiązek udostępnić nowemu właścicielowi książeczkę szczepień oraz książeczkę zdrowia kota.

About the Author

You may also like these