Charakterystyka kota himalajskiego.

Kot himalajski z wyglądu przypomina kota perskiego. Są one niemal jak dwie krople wody, z tą różnicą że to kot himalajski posiada cechy które go wyróżniają.
Koty tej rasy to niezwykle pieszczochy. Co prawda nie należą do najaktywniejszych wśród kotów ale dzięki swojej naturze, uznawane są za wyjątkowe słodziaki. Koty himalajskie zamiast skakać po meblach czy huśtać się na firmach wola bardziej wyrafinowane zabawy, unikając raczej wariackich szaleństw.
Himmy, bo tak się również mawia na koty tej rasy nie są szczególnymi zwolennikami pieszczot. Zwłaszcza jeśli chodzi o obcych. Wobec nich są one raczej nieufne oraz nieśmiałe.
Koty himalajskie zcharakteryzują się jasnym futrem z cinhmi uszami, końcówką ogona, łap oraz maską. Posiadają wyjątkowe kępki włosów na końcach uszu oraz błękitne oczy. Ich długa i gęsta sierść stanowi nie lada przyjemność podczas głaskania go.
Ciekawostką jest fakt, iż Związki Felinologicznym nie do końca doszły do porozumienia w sprawie odrębności rasy himalajskiej. Nie ma wśród nich jednoznacznej zgody czy jest to kot perski, czy po prostu zwykły kot domowy. Fakt jest jednak taki, że koty te to koty wyjątkowo urodziwe, ceniące sobie spokój oraz uregulowany tryb życia.

About the Author

One thought on “Charakterystyka kota himalajskiego.

Dodaj komentarz

You may also like these